Профорієнтація

Зв'язки кафедри з підприємствами і вимоги роботодавців


Фахівці в секторі холоду завжди затребувані, а рівень освіти, який надає кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря (ХУКП), забезпечує не тільки перше місце роботи, а й високу заробітну плату для випускників ОНТУ з високою якістю освіти.

Політика всіх освітніх компонент на кафедрі є уніфікованою та визначена з урахуванням вимог роботодавців.

Більш детально за вимогами та можливостями працевлаштування Ви можете ознайомитись за посиланням: "Зв'язки кафедри з підприємствами і вимоги роботодавців" 

Основні вимоги роботодавців до наших випускників:

Освітньо-професійна програма «Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря» для підготовки бакалаврів,

Освітньо-професійна програма «Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря» для підготовки магістрів

та освітньо-наукова програма «Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря» для підготовки магістрів

  • За допомогою математичних наук, фізики, тепломасообміну, технічної термодинаміки, гідрогазодинаміки, трансформації (перетворення) енергії, технічної механіки, конструкційних матеріалів, систем автоматизованого проектування енергетичних машин на рівні, необхідному для досягнення якісних показників вміти працювати над проєктами в галузі холодильних машин, установок і кондиціювання повітря.
  • Мати знання і розуміння інженерних наук на рівні, необхідному для виконання проектів, конкурентоспроможних на ринку України та за кордоном , в тому числі певна обізнаність в останніх досягненнях.
  • Мати розуміння широкого міждисциплінарного контексту спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування», в холодильних машинах установках і кондиціювання повітря.
  • Мати здатність до розуміння інженерні технології, процесів, систем і обладнання відповідно до в промисловості холодильних машин, установок і кондиціювання повітря, щоб обирати і застосовувати придатні типові аналітичні, розрахункові та експериментальні методи; правильно інтерпретувати результати наукових досліджень.
  • Виявляти, формулювати і вирішувати інженерні завдання в сфері холодильних машин установок і кондиціювання повітря; розуміти важливість нетехнічних (суспільство, здоров'я і безпека, навколишнє середовище, економіка і промисловість) обмежень.
  • Розробляти і проектувати холодильні машини, установки і кондиціювання повітря, теплові насоси в галузі енергетичного машинобудування, розуміти процеси і системи, що задовольняють встановленим вимогам до систем, які можуть включати обізнаність про навколишнє середовище, економіку і промисловість у аспектах; вміти обирати і застосовувати ефективні методології проектування.
  • Вміти проектувати об’єкти холодильних машин, установок і кондиціювання повітря, теплових насосів, застосовувати сучасні комерційні та авторські програмні продукти на основі розуміння передових досягнень галузі холоду.
  • Вміти використовувати українські та світові наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації, здійснювати моделювання з метою детального вивчення і дослідження інженерних питань в холодильних машинах, установках і кондиціюванні повітря.
  • Застосовувати нормативно-правову базу України та світу, стандарти, нормативні документи і правила техніки безпеки при вирішенні професійних завдань.
  • Бути здатними до планування і виконання експериментальних досліджень за допомогою інструментальних засобів (вимірювальних приладів), вміти оцінювати похибки проведення досліджень, робити відповідні висновки.
  • Мати розуміння до застосовуваних методологій та методик при проектувані і проведені досліджень у промисловості холодильних машин, установок і кондиціювання повітря, а також їх обмежень.
  • Застосовувати отримані практичні навички в холодильних машинах установках і кондиціюванні повітря для вирішення технічних завдань, що передбачають реалізацію інженерних проектів і проведення наукових досліджень.
  • Вміти використовувати обладнання, матеріали та інструменти, інженерні технології і процеси, а також розуміння їх обмежень при вирішенні поставлених завдань в холодильних машинах установках і кондиціюванні повітря.
  • Вміти застосовувати норми інженерної практики у сфері холодильних машин, установок, і кондиціювання повітря.
  • Розуміти техногенній вплив холодильних машин, установок і кондиціювання повітря з метою зниження наслідків інженерної практики.
  • Отримувати і інтерпретувати відповідні дані і аналізувати складності, комплексні системи холодопостачання та кондиціювання повітря для донесення суджень, які відображають відповідні соціальні та етичні проблеми.
  • Управляти професійною діяльністю у роботі над енергоефективними проектами з холодильних машин, установок і кондиціювання повітря принаймні в одному з напрямів енергетичного, беручи на себе відповідальність за прийняття рішень.
  • Мати здатність до комунікації з питань отримання чи надання інформації, ідей, проблем та рішень з інженерним та науковим співтовариством і суспільством загалом.
  • Мати здатність до ефективної роботи під пресингом при вирішенні складних завдань, швидко та з високою якістю, працювати в національному та міжнародному контексті, як експерт та як член команди, також ефективно співпрацювати з інженерами та науковцями, менеджерами та керівниками підприємств.
  • Мати розуміння необхідності самовдосконалення, самостійного навчання протягом життя.
  • Вміти аналізувати розвиток науки і техніки та перспективи холодильних машин, установок і кондиціювання повітря .
  • Мати здатність ефективно реалізувати новітні технології, стандарти, норми та вимоги до проєткування холодильних установок з метою зниження впливу на навколишнє середовище.
  • Мати здатність до удосконалення та розробки системи кондиціювання повітря на базі екологічно-безпечних холодильних агентів
  • Спроможність застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки, а також критичне осмислення сучасних проблем у галузі холодильних машин, установок і кондиціювання повітря, для розв’язування складних задач професійної діяльності в секторі холоду.
  • Вміти здійснювати пошук необхідної інформації у науковотехнічній і патентній літературі, у наукових базах даних, інших джерелах з холодильної технологій і процесів у галузі енергетичного машинобудування, на їх основі, систематизувати, аналізувати та оцінювати відповідну інформацію щодо систем холодопостачання та кондиціювання повітря.
  • Вміти ставити завдання і розв’язувати складні інженерні, виробничі, дослідницькі проблеми під час проектування систем хоолодопостачання та кондиціювання повітря, виготовлення і експлуатації енергетичного обладнання та створення конкурентоспроможних розробок на світовому рівні, втілення результатів у інноваційних проектах
  • Мати спроможність розробляти і реалізовувати проекти з HVAC&R у промисловості та пов’язані з нею міждисциплінарні проекти з урахуванням технічних, економічних, правових, соціальних та екологічних аспектів
  • Створювати новітні технології та процеси і обґрунтовувати вибір обладнання та інструментів, з урахуванням обмежень в секторі холоду на основі сучасних знань в енергетичній та суміжних галузях з питань енергоефективності.
  • Вміти використовувати сучасні методи моделювання, а також методи експериментальних досліджень з метою детального вивчення тепло- і масообмінних, гідравлічних та інших процесів, які відбуваються в енергетичних системах.
  • Бути спроможнім приймати ефективні рішення з інженерних та управлінських питань у галузі енергетичного машинобудування з холодильних машин, установок і кондиціювання повітря в складних і непередбачуваних умовах, у тому числі із застосуванням сучасних методів та засобів оптимізації, прогнозування та прийняття рішень.
  • Вміти формулювати та вирішувати інноваційні задачі з холодильних машин, установок і кондиціювання повітря з урахуванням вимог до результатів, технічних стандартів, а також нетехнічних аспектів, сталого розвитку.
  • Вміти вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів досліджень та інновацій
  • Бути спроможнім презентувати результати досліджень та інновацій, зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців.
  • Управляти складними робочими процесами у холодильної промисловості, у тому числі такими, що є непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів
  • Вміти виявляти наукову сутність проблем у сфері HVAC&R, обирати оптимальні методи їх розв’язання
  • Як експерт з холодильних машин, установок і кондиціювання повітря бути спроможним планувати і виконувати наукові дослідження, обирати і застосовувати сучасні технології, інструменти і методи дослідження, формулювати і перевіряти гіпотези, аргументувати висновки, за результатами досліджень надавати практичні рекомендації
  • Здатність враховувати соціальні і етичні наслідки HVAC&R діяльності в промисловості.
  • Мати лідерські якості та бути готовим виконувати обов’язки будь-якого члена команди з HVAC&R.

Для виконання вимог здобувачам освіти потрібно: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності, здатність застосовувати свої знання і розуміння для визначення, формулювання і вирішення інженерних завдань з використанням загальновживаних методів, здатність забезпечувати моделювання об’єктів і процесів з використанням стандартних і спеціальних пакетів програм та засобів автоматизації інженерних розрахунків, проводити експерименти за заданими методиками з обробкою й аналізом результатів.

Для виконання вимог потрібні: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності, здатність продемонструвати систематичне розуміння ключових аспектів та концепції розвитку галузі енергетичного машинобудування, в сфері холодильних машин, установок і кондиціювання повітря, здатність застосовувати свої знання і розуміння для визначення, формулювання і вирішення інженерних завдань з використанням загальновживаних методів, здатність застосовувати стандартні методи розрахунку при проектуванні деталей і вузлів енергетичного і теплотехнологічного обладнання, здатність вибирати основні й допоміжні матеріали та способи реалізації основних теплотехнологічних процесів при створенні нового обладнання в галузі енергомашинобудування і застосовувати прогресивні методи експлуатації теплотехнологічного обладнання для об’єктів енергетики, промисловості і транспорту, комунально-побутового та аграрного секторів економіки